Tábor s Ferdou Mravencem

Sluníčko, koupání, dobrodružství venku… to jsou pro děti prázdniny a pro ty z rodinného skautského oddílu už druhým rokem také tábor. Pojďme na něj zavzpomínat.

Na devět dní vyměnily rodiny z kbelského oddílu Junáka své domovy za týpí a utábořily se na louce v krásném kraji plném skal. Děti uvítal pohádkový Ferda Mravenec a dal každému z nich červený šátek. Každý den dětem nosil nové hry a nápady na tvoření a za jejich splnění rozdával na šátky černé puntíky, které děti potřebovaly, aby byly na konci tábora slavnostně přijaty do mraveniště. Za pár dní měly děti šátky úplně puntíkaté, a tak jsme pro ně vystrojili uvítací slavnost, na které se hodovalo, tančilo a zpívalo při hře na kytaru. Naši malí mravenečci díky celotáborové hře vyráběli z přírodních materiálů brouky a jiné breberky, chytali a poznávali hmyz v lese, na louce i ve vodě. Zjistili také, že zlého brouka – nebezpečí – přemohou jedině tehdy, když budou táhnout za jeden provaz. Dospělí si zastříleli z luku a vyzkoušeli si uvařit jídlo bez použití nádob. Placky a hadi namotaní na prutech zadělaní v utěrkách a upečení na ohni chutnaly všem.

Ohně v týpí vyhasly, na louce už po táboření není ani památky, všichni táborníci jsou už zpět ve svých domovech, ale stále to cítí. Co je to? Vůně kouře ze všeho oblečení a touha se na tábor zase za rok vrátit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články, Úvod. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.