Rok 2012 je za námi

Rok 2012 se pomalu blíží ke svému závěru, a tak nastává čas, abychom se ohlédli za prvním celým rokem naší činnosti.

V zimě jsme se rozvíjeli především po kulturní stránce: pro děti jsme uspořádali karneval a také jsme jim zahráli divadelní představení. Divadelní hra O veliké řepě sklidila u dětí veliký úspěch a musela se okamžitě opakovat ještě jednou. Velikonoce oslavili chlapečkové s tatínky tradiční velikonoční hodovačkou, zatímco maminky doma připravovaly koledu.

Opravdový zálesácký život začal v červnu – uspořádali jsme tzv. první kbelský širák – průpravu na výjezdy do přírody. Co na tom, že prozatím se spalo jen na zahradě a většina účastníků si místo širáku ustlala ve stanech. V létě si některé rodiny vyzkoušely táboření pod týpí a těšíme se, že příští rok se odvážlivců najde víc. Babí léto jsme oslavili výletem do panenské krajiny ve Vrchbělské rokli nedaleko hradu Bezděz. Sbírali jsme houby, hráli si v obrovském přírodním pískovišti a na ohýnku si opekli buřtíky.

V říjnu si přišli na své tatínkové: víkend strávený s dětmi na skautské základně v Lužických horách byl inspirovaný legendárním filmem S tebou mě baví svět. Co přesně se na akci dělo se maminky raději neptaly, ale děti i tatínkové se vrátili spokojení. V listopadu jsme i my podlehli dýňovému šílenství a vydlabali si vlastní dýňové příšerky. Do tykví vyřezávali tedy především rodiče, ale pod odborným vedením svých dětí. Také se pečlivě připravujeme na Vánoce a už teď se těšíme, až v prosinci uděláme v lese nadílku pro zvířátka, na kterou jste rovněž srdečně zváni.

Kromě toho každý pátek s dětmi cvičíme a od začátku školního roku jsme zavedli pravidelnou pondělní dílničku, kde děti tvoří, kreslí a zpívají. Také navazujeme spolupráci s kbelským mateřským centrem CoByDup.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Články, Novinky, Úvod. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.